ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

Uczestniczyliśmy w obchodach odzyskania Niepodległości

Uczestniczyliśmy w obchodach odzyskania Niepodległości

Słuchacze Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  aktywnie włączyli się w obchody   rocznicy 100 – lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości .

09 listopada ,   podczas otwarcia wystawy „Szczawniczanie w walce o Niepodległą”, nasz  chór pod dyrekcją Pani Ewy Zachwiei  zaprezentował patriotyczny program słowno -muzyczny. W szczególnie podniosły  nastrój  wprowadziła słuchaczy  nasza koleżanka Marysia Malinowska deklamacją  wiersza „ Mazowsze” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego . Ku naszej radości występ bardzo się podobał . Zebrałyśmy wiele pochwał i gratulacji, co na pewno będzie dla nas dodatkową  motywacją do dalszej pracy.

10 listopada  nasi słuchacze uczestniczyli   w Szczawnickich Zaduszkach, organizowanych od wielu lat przez Zespół im. Jana Malinowskiego pod kierownictwem Pani Anieli Krupczyńskiej, wspominając  i upamiętniając  zasłużonych Szczawniczan, także tych walczących w legionach.

11 listopada podczas miejskich  obchodów 100 – lecia, delegacja Pienińskiego UTW obok przedstawicieli władz samorządowych, urzędów, wielu organizacji   i szkół złożyła kwiaty pod  nowo odsłoniętymi tablicami upamiętniającymi  szczawniczan walczących w obronie ojczyzny, Po uroczystej Mszy Św.  podobnie jak tysiące Polaków , wspólnie z mieszkańcami i gośćmi Szczawnicy, z dumą i wzruszeniem, odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Skip to content