ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

DAJMY SOBIE SZANSĘ.

DAJMY SOBIE SZANSĘ.

Na dzisiejszym spotkaniu z Kierownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej- panią Lidią Misztal uzmysłowiliśmy sobie, że taką szansą może być posiadanie „Koperty Życia”. Koperta ta wraz z  informacją o naszym stanie zdrowia, przebytych chorobach, podjętych formach leczenia, przyjmowanych lekach powinna być przechowywana w domu, w oznakowanym miejscu, na wypadek, gdybyśmy znaleźli się w takim stanie, który utrudniłby nam kontakt z ratownikami medycznymi, a szybko i właściwie podjęte postępowanie medyczne  zaważyłoby na naszym „być, albo nie być”. Zestaw można otrzymać w MOPS-ie wraz z instrukcją, jak go wypełnić i wyeksponować, by dobrze spełnił swoją rolę.

W spotkaniu uczestniczył również Prezes Stowarzyszenia „Dajmy nadzieję” – pan Michał Zachwieja. Wyjaśnił nam, że wypożyczalnia sprzętu medycznego, to nie jedyna forma działalności tego Stowarzyszenia, które stara się zaoferować wieloaspektową pomoc osobom potrzebującym wsparcia.

W tym celu Stowarzyszenie powołało Przedsiębiorstwo Społeczne i znacznie zwiększyło zakres świadczonych usług.

Warto wiedzieć, że jest takie „miejsce” w centrum szczawnickiego zdroju,  przy  Placu Dietla, gdzie można udać się po kompleksową pomoc, a nie tylko po sprzęt rehabilitacyjny, jak dotąd myśleliśmy.

Skip to content