ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

Dziękujemy wszystkim mamom – relacja z koncertu

Dziękujemy wszystkim mamom – relacja z koncertu

Dwa dni po Dniu Matki w Sali widowiskowej MOK odbył się Koncert „Nie ma jak u Mamy”, by podziękować wszystkim mamom za ich serce, dobroć, cierpliwość, troskliwość i ogromną miłość, jaką darzą swoje dzieci. W koncercie wystąpiły dwa chóry: gościnnie chór „Srebrne Nutki” – Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Nowego Targu pod dyrekcją Pana Piotra Burcana oraz Chór naszego Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod dyr. Pani Ewy Zachwiei. Ponadto koncert uświetnili swoją obecnością soliści: Ewa Walkowska – mezzosopran i Jakub Mastalski – tenor. Koncert dla mam nie mógłby obyć się bez udziału najmłodszego pokolenia, stąd obecność dzieci i młodzieży: grupy wokalnej zespołu „Juhasy”, Trio wokalnego Cantabile i Muzycznego Przystanku. Na program złożyły się pieśni i piosenki poświęcone tym, które towarzyszą swoim dzieciom na co dzień, utworów o charakterze regionalnym i pieśni biesiadnych. Elementy muzyczne zostały zgrabnie przeplecione poezją i słowami wdzięczności, skierowanymi do rodzicielek, w podziękowaniu za dobro od nich otrzymane.
Koncert potwierdził, że muzyka łączy pokolenia, czego dowodem fakt, że publiczność, która po brzegi wypełniła salę, nie chciała wypuścić artystów ze sceny, a i sama chętnie dołączyła się do wspólnego śpiewania.
Spotkanie zrealizowane zostało przy wsparciu finansowym Miasta i Gminy Szczawnica, jako zadanie publiczne z obszaru 1. Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

tekst/MOK Szczawnica

Poniżej krótka fotorelacja ,niebawem zamieścimy film z koncertu.

Skip to content