ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

Jeszcze niedawno nasz uczeń , a teraz … nasz wykladowca

Jeszcze niedawno nasz uczeń , a teraz … nasz wykladowca

Pan Andrzej Zachwieja to wykładowca rzeczowy, komunikatywny, rzetelnie wywiązujący się z podjętego zadania. A tym zadaniem było przybliżenie tematyki udaru mózgu słuchaczom PPUTW, którzy są w wieku, gdy jest on szczególnie niebezpieczny. Poznaliśmy przyczyny,  objawy i rodzaje udaru.

 Przedstawione w prezentacji czynniki ryzyka mogliśmy przeanalizować pod kątem dotychczasowych  dolegliwości. Wiemy już czego nie lekceważyć i jakie badania zrobić w najbliższym czasie. Pan Andrzej Zachwieja uzmysłowił nam również, że szybka pomoc lekarska przy podejrzeniu udaru i odpowiednia rehabilitacja po leczeniu szpitalnym  dają szansę na powrót do normalnego życia. Poglądowe przeprowadzone po wykładzie ćwiczenia z pierwszej pomocy potraktowaliśmy bardzo poważnie. Większość słuchaczy miała możliwość na fantomie sprawdzić się w roli udzielających pierwszej pomocy.

Wśród słuchaczy były również osoby przyjezdne, okresowo przebywające w naszym mieście. Po zakończeniu wykładu dopytywały się, kiedy będzie następny, gdyż chciałyby skorzystać. To miłe dla naszego wykładowcy i dla nas.

Skip to content