ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

Spotkanie z tarnowskim teatrem

Spotkanie z tarnowskim teatrem

 

O tym, że „piosenka jest dobra na wszystko” przekonała się nasza 40-osobowa grupa studentów (głównie studentek) Pienińskiego UTW, która 10 marca wybrała się do Tarnowa, aby w Teatrze im. L. Solskiego obejrzeć muzyczne widowisko wystawione z okazji Dnia Kobiet. Spektakl „Starsi Panowie znów”,  inspirowany tekstami z  ‘Wieczorów Kabaretu Starszych Panów” oraz „Wieczorów Wspomnień Kabaretu Jeszcze Starszych Panów”, wywodzącymi się z twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, okazał się bardzo uroczą i barwną opowieścią.

Mieliśmy możliwość posłuchać i zachwycać się piosenkami oraz scenami dialogowymi, w których aktorzy eksponowali nieprzemijające wartości takie jak: miłość, oczarowanie, fascynację czy pożądanie. Humor, satyra, nieco staroświecka elegancja i subtelność nadawały sztuce wyjątkowego charakteru. Wielu z nas mogło powrócić pamięcią do znanych z lat 60-tych tekstów, np. „Tango Kat”, „S.O.S”, „Upiorny Twist”, „Zosia i ułani”. Spektakl o poszukiwaniu szczęścia w miłości owocował w skojarzenia, refleksje i przeniósł nas w świat wspomnień przypominając, że miłość ma wiele odcieni, jest lekarstwem na różne tęsknoty, a humor wynikający z mądrego spojrzenia na świat jest ciągle aktualny.

Wyprawa do Tarnowa zaostrzyła nasze apetyty na kolejne wyjazdy i spotkania ze sztuką teatralną, by „wespół w zespół” świetnie się bawić i miło spędzać czas.

Warto dodać, że prawie dwugodzinny czas przed spektaklem niektórzy z nas spędzili spacerując po uliczkach zabytkowego, urokliwego, tarnowskiego Starego Miasta, a niektórzy przy filiżance wyśmienitej kawy.

 

tekst: Antonina Morawczyńska

.

Skip to content