ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

NAUKĘ CZAS ZACZĄĆ – TO ZACZĘLIŚMY!

NAUKĘ CZAS ZACZĄĆ – TO ZACZĘLIŚMY!

Spotkaliśmy się dzisiaj „w odpowiednim miejscu, odpowiednim gronie i  odpowiednich okolicznościach”, by wysłuchać wykładu „Humor w literaturze, kulturze i życiu” wygłoszonego przez Panią profesor Annę Mlekodaj.

Człowiek jest jedyną istotą na świecie, która świadomie potrafi się śmiać.  Jego śmiech jest formą uwolnienia energii. Dobrze, gdy przynosi ulgę, pozwala odreagować trudną codzienność, pokonuje  lęk i strach.

Najważniejsze jednak, by nikogo nie ranił, krzywdził i nie poniżał. Jeżeli nawet jesteśmy bohaterem zabawnej sytuacji, to nie deprecjonuje nas to na zawsze. Niech w takich okolicznościach uśmiech innych będzie wyrozumiały, łagodny, dopuszcza dobrą zmianę, „tłumaczy ludzkie zagubienie”. Dobrze by było, gdyby śmiech był sygnałem tworzenia więzi, a nie jej… rozpadu.

Odpowiednie okoliczności, które uświetnił wykład Pani profesor, to inauguracja roku akademickiego naszego Uniwersytetu.

Odpowiednie grono to goście, którzy swoją obecnością odpowiedzieli na nasze zaproszenie, a byli wśród nich: Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Sekretarz UMiG Szczawnica, reprezentant Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, prof. Ludwik Frey, Dyrektorzy Szkół – Pani Anna Szczepaniak i Pan Paweł Sypek, dyrektorzy, prezesi i pracownicy wielu instytucji z terenu Szczawnicy, a także Krościenka,  sympatycy naszego Uniwersytetu ( w tym nawet z Nowego Targu),  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i  słuchacze Pienińskiego UTW.

Odpowiednie miejsce to Dworek Gościnny, gdzie odbyła się dzisiejsza uroczystość. Dziękujemy Właścicielom, za udostępnienie Jazz Baru, a Pracownikom za wszelką pomoc w organizacji tego wydarzenia.

WSZYSTKIM, KTÓRZY NAM DZISIAJ TOWARZYSZYLI, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 

 

Skip to content