ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

Play dla Seniorów

Play dla Seniorów

Z myślą o seniorach przygotowaliśmy krótkie filmy z poradami na temat obsługi smartfona. Nasze ambasadorki, Maria Winiarska i Zosia Zborowska-Wrona, w każdym odcinku przekazują wiedzę i praktyczne wskazówki, które przydadzą się każdemu, kto dopiero zaczyna przygodę ze smartfonem.
Odcinki będą regularnie publikowane na stronie i na naszym kanale Youtube – zapraszamy do oglądania i komentowania. Zaproś do oglądania osoby, którym taka wiedza może się przydać!
Odcinek 1 | Jak włączyć internet w smartfonie i skąd pobierać aplikacje

W pierwszym odcinku dowiesz się, jak włączyć Wi-Fi i internet w telefonie i jak znaleźć podstawowe informacje w wyszukiwarce Google. A na koniec sprawdzimy, jak założyć konto Google Play – będzie Ci potrzebne do pobierania aplikacji.

 

Odcinek 2 | Wideorozmowy przez aplikację Whatsapp

W tym odcinku dowiesz się, jak korzystać z darmowego komunikatora WhatsApp. Założymy w nim konto i napiszemy do znajomego. Sprawdzimy też jak wysyłać obrazki, dzwonić i włączyć wideorozmowę.

 Odcinek 3 | Jak robić i przesyłać zdjęcie

W trzecim odcinku dowiesz się jak korzystać ze smartfonowych aparatów fotograficznych. Znajdziemy świetny kadr aparatem głównym, podpowiemy jak zrobić idealne selfie i zajrzymy do galerii zdjęć. A na koniec wyślemy fotografię MMSem.

Skip to content