ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

Podziękowania dla Pana Tomasza Hurkały

Podziękowania dla Pana Tomasza Hurkały

 

Dzięki Panu Tomaszowi Hurkale –  Dyrektorowi  Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy i Redakcji  miesięcznika wiadomości szczawnickich „Z Doliny Grajcarka” możemy informować społeczność szczawnicką o działalności naszego Stowarzyszenia. W majowym numerze został zamieszczony artykuł obrazujący zakres  inicjatyw i  przedsięwzięć Pienińskiego UTW. Szczególne podziękowania dla Pani Aliny Lelito, z którą systematycznie współpracujemy.

Nauka jest dobra na wszystko(sic!)

Nie piosenka?  Piosenka też i dlatego w ostatnim tygodniu kwietnia studenci Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli systematyczne zajęcia z cyklu „Biesiadne śpiewanie”. Już przygotowują  repertuar  na tzw. majówkę.

Dotychczas uczestniczyli w bardzo różnorodnych tematycznie  wykładach, bo  dotyczyły one  zdrowego odżywiania się, historii nazwisk pienińskich,  boreliozy – choroby naszych czasów, botanicznego poznawania Pienin, symboliki strojów , zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Wykład o boreliozie  miał miejsce w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu i został  zorganizowany dla wszystkich  uniwersytetów  trzeciego wieku , z którymi Uczelnia współpracuje.  Słuchacze  PUTW zwiedzili również  cerkwie  w Jaworkach i Szlachtowej, gdzie  zapoznali się z  historią ikonostasu.

Na wszystko pomagają przede wszystkim systematyczne , raz w tygodniu prowadzone  zajęcia, a są to: gimnastyka rehabilitacyjna, gimnastyka w wodzie, gimnastyka z elementami jogi, język angielski dla początkujących, zajęcia komputerowe, tworzenie witraży, nauka haftu i szydełkowania, nordic  walking, koło fotograficzne. Słuchacze mieli także okazję lepiej poznać swoje ciało podczas badania tkanki mięśniowej, tłuszczowej i  nawodnienia oraz ….  mają możliwość na cyklicznych zajęciach lepiej poznać  zawiłości techniczne swoich smartfonów i tabletów.

Żeby  nam seniorom żyło się weselej, dba o to cały sztab LUDZI O WIELKIM SERCU. Banał? W tym wypadku nie. Jak bowiem nazwać tych, którzy bezinteresownie, na zasadach wolontariatu prowadzą wykłady,  zajęcia, stronę internetową, wynajmują pomieszczenia, użyczają sprzętu?  „ Człowieczej ręki ciepło, którą mi podano, przez lata noszę z sobą, już się nie wystudzi”(Stanisław Jerzy Lec).

BN

Skip to content