ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność

Apelujemy do Państwa o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami, które mogą podawać się za naszych krewnych lub policjantów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji dzwoniąc pod numer 112 – czytamy w komunikacie nowotarskiej policji.

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, apelujemy do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach telefonicznych.
OSTRZEGAMY I PRZYPOMINAMY JAK NIE STAĆ SIĘ OFIARĄ OSZUSTWA!
·        Należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność – jeśli dzwoni do nas osoba, która podaje się za członka rodziny i prosi, o pieniądze nie należy podejmować żadnych pochopnych decyzji.
·       Jeśli chodzi o członka rodziny, zadzwoń do niego i dowiedz się, czy faktycznie potrzebuje twojej pomocy. Opowiedz osobie bliskiej o zaistniałym zdarzeniu.
·        Nigdy nie udzielaj przez telefon informacji, jaką ilość pieniędzy posiadasz w domu, bądź na koncie bankowym.
·       Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł.
·        Nie ulegaj presji, jaką wywiera telefoniczny rozmówca.
·       Poinformuj Policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
PAMIĘTAJ!
·        Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
·       Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach, „akcjach policyjnych”. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.
Skip to content