ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

„Raduje się serce, raduje się dusza”

„Raduje się serce, raduje się dusza”

W piątek, w wigilię naszego przedsięwzięcia, ulewa, burza z piorunami  i  obawa, że czeka nas rozczarowanie. Nie dopisze frekwencja, nie będzie pogody odpowiedniej, by dać ciepłą oprawę naszemu marszowi i planowanej na później integracji przy grillu, oto, jakie myśli nam towarzyszyły.

Niepotrzebnie, bo 12 maja pogoda dopisała, frekwencja również (szkoda, że nie wszyscy słuchacze, a jest nas 97 osób,  przybyli na to spotkanie, bo nie mamy okazji  bliżej się poznać). Dopisali  również goście – członkowie Klubu 60+, którzy swoim występem rozbawili wszystkich zebranych  za co  serdecznie dziękujemy.

Marsz ku czci Legionistów szczawnickich pod hasłem „Marzyła im się Niepodległa”  odbył się na trasie Czarda – ulica Partyzantów (pod Przysłopem)  – Czarda i mamy nadzieję, że wpisał się znacząco w  ciąg imprez związanych z obchodami 100. rocznicy  odzyskania niepodległości przez Polskę.

Odczytany po marszu referat przybliżył zebranym sylwetki Legionistów  , którzy  wyruszyli ze szczawnickiej  ziemi  walczyć  o wolną  Ojczyznę.

A potem miłe spotkanie w sympatycznym gronie okraszone śpiewem legionowych pieśni trwało i trwało… a kto nie był, niech żałuje.

Dziękujemy również Prezesowi Rozlewni Wody Mineralnej Kinga Pienińska Sp. z o.o.  za wkład w organizację imprezy.

 

 

Skip to content