ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

ROK AKADEMICKI 2022/23 CZAS ZACZĄĆ

ROK AKADEMICKI 2022/23 CZAS ZACZĄĆ

3 października odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego w Pienińskim UTW. Zarząd i Słuchacze mieli przyjemność gościć  prof. Ludwika Frey’a, prof. Annę Mlekodaj, Burmistrza i Sekretarza Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorza Niezgodę i Tomasza Ciesielkę, Dyrektora Centrum Kultury, Sportu i Promocji – Paulinę Mogilską – Słowik i Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 – Annę Szczepaniak. W trakcie uroczystości Zasłużony Członek Stowarzyszenia Pieniński UTW prof. Ludwik Frey otrzymał grawerton  w dowód uznania wybitnych zasług dla działalności naszego Uniwersytetu i  podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie, co wpływa na  profesjonalne funkcjonowanie naszej Alma Mater. Wykład inauguracyjny na temat „JAN JANCZY – PROFESOR Z POTOCKA” wygłosiła prof. Anna Mlekodaj. Pani profesor zawsze  przybliża nam sylwetki ciekawych osób związanych z regionem Podhala i Pienin. Jan Janczy ze Sromowiec ze swoim ogromnym potencjałem intelektualnym (niestety!) nie „podbił świata”. Współczesne mu wydarzenia historyczne i sytuacja społeczna tragicznie wpłynęły na jego losy. Nie mamy tych problemów i dylematów co Jan Janczy, zatem  wykorzystujmy czas nam  dany na  wzbogacanie naszej wiedzy i rozwijanie zainteresowań w grupie rówieśników, bądźmy młodzi duchem.

Po przyjęciu nowych członków Stowarzyszenia Pieniński UTW oraz wysłuchaniu występu akademickiego chóru „Dominanta” pod kierownictwem pani Ewę Zachwieję, spotkanie zmieniło charakter na mniej oficjalny. Dziękujemy Wszystkim, którzy zaszczycili naszą uroczystość swoją obecnością.

Dziękujemy Właścicielom restauracji „Koci Zamek” za udostępnienie pięknej sali  i Pracownikom CKSiP za pomoc w organizacji uroczystości.

Skip to content