ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

Senior w nowej rzeczywistości. VII Forum Seniora już 26 sierpnia.

Senior w nowej rzeczywistości. VII Forum Seniora już 26 sierpnia.

Pandemia koronawirusa przeorganizowała wiele sfer naszego życia. Wymuszając tym samy na organizatorach różnych wydarzeń wprowadzenie nowej formuły spotkań. W związku z tym VII edycję Forum Seniora przyprowadzimy w zupełnie innej odsłonie niż dotychczas. Ze względu na ograniczenia sanitarne – zamiast stacjonarnego spotkania w Krakowie – przygotowaliśmy spotkanie w internecie. Wakacyjna edycja wydarzenia dedykowanego seniorom odbędzie się już 26 sierpnia od godz. 10!

Transmisję z VII Forum Seniora poprowadzimy online. Będzie ona ogólnodostępna w internecie – oznacza to, że aby w niej uczestniczyć, nie trzeba się nigdzie logować, ani rejestrować.

Aby zobaczyć Forum Seniora wystarczy w dniu wydarzenia wejść na stronę internetową www.gazetakrakowska.pl i kliknąć w zdjęcie dotyczące Forum.

Wszystkie osoby, które ustawią przypomnienie, otrzymają dodatkowo bezpłatny dostęp do cyfrowej prenumeraty „Gazety Krakowskiej” na 30 dni! Kod dostępu do prenumeraty cyfrowej zostanie wysłany sms’em i e-mail’em po zakończeniu Forum, najpóźniej do 31 sierpnia.

UWAGA KONKURS! ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ!

Przy okazji Forum przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in.

 • bon na weekendowy wyjazd dla dwóch osób do sanatorium uzdrowiskowego Wiktor Cechini Medical & SPA położonego w Beskidzie Sądeckim w Żegiestowie-Zdroju
 • oraz zestaw kijów do nordic walking.

Szczegóły konkursu:

Forum Seniora w internecie

Internetowa forma VII edycji Forum Seniora pozwoli na wzięcie w nim udziału wszystkim chętnym w komfortowych warunkach w zaciszu swojego domu, gwarantując tym samym maksymalne bezpieczeństwo.

VII edycja Forum rozpocznie się 26 sierpnia o godz. 10.00.

Tematem przewodnim Forum będzie „Senior w nowej rzeczywistości”. Tradycyjnie do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy grono ekspertów, którzy opowiedzą m.in. o bezpieczeństwie seniorów w czasie pandemii oraz o roli aktywność ruchowej w prewencji chorób charakterystycznych dla wieku senioralnego. Mówić będziemy także o diecie dedykowanej dla potrzeb osób starszych oraz o tym jak dbać o zdrowie psychiczne w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Podczas Forum wystąpią:

 • PROF. DOMINIKA DUDEK,
  kierownik Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, która zwróci uwagę na to jak jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne w dobie pandemii
 • PROF. JAN BLECHARZ,
  z krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, który opowie o tym jak aktywność wpływa na zdrowie seniorów – fizyczne i psychiczne
 • DR LUCYNA CICHOŃ- SZYPERKO
  pulmonolog, która opowie o konieczności noszenia maseczek, którą chronią nie tylko nas ale i innych przed koronawirusem
 • PROF. KRZYSZTOF PYRĆ
  wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ wyjaśni wątpliwości czy SARS-CoV-2 jest groźniejszy od grypy oraz opowie o pracach nad szczepionką na koronawirusa

_________________

Gość specjalny VII Forum Seniora:

ANDRZEJ SIKOROWSKI,
lider Grupy Pod Budą.
Podczas naszego spotkania opowie m.in. o tym jak Grecy spędzają kwarantannę i czy muzyka pozwala mu przetrwać pandemię.

Skip to content