ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

Talerz Zdrowia – to coś dla nas

Talerz Zdrowia – to coś dla nas

3 marca w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1w Szczawnicy odbył się dla naszych słuchaczy   bardzo interesujący wykład, wygłoszony przez mądrą, elokwentną specjalistkę , która każdej zainteresowanej osobie umożliwi dopasowanie najbardziej odpowiedniego programu żywieniowego. Wykład  dotyczył zasady  zdrowego żywienia osób po 50 roku życia.  Porad w tym zakresie udzielała Pani Estera Nowacka – Polaczyk doktor nauk medycznych.

Wydawałoby się, że nasi studenci już sporo wiedzą na ten temat, a jednak… Pani Estera – specjalistka ds. żywienia dodatkowo wzbogaciła ich wiedzę o ostatnie osiągnięcia naukowe w tym zakresie. Od 2016 roku piramida zdrowego żywienia zmieniła swój układ, co znacznie wpłynęło na zasady żywienia. Systematycznie pita woda, aktywność fizyczna, warzywa i owoce spożywane w odpowiednich proporcjach to podstawa zdrowego trybu życia. Nasi słuchacze wiedzą teraz, co  zapewni im długowieczność.

Gorące oklaski po wykładzie to tylko mały dowód wdzięczności dla pani Estery za poświęcony czas w trosce o nasze zdrowie.

Dziękujemy również Panu Pawłowi Sypkowi za udostępnienie swojej placówki na wykłady i zajęcia dla naszego uniwersytetu.

Słuchając, w starannie dla nas przygotowanej sali, praktycznych rad na temat zdrowego odżywiania się,  dokonywaliśmy przemyśleń nad swoimi błędami żywieniowymi i chyba…. postanowiliśmy bardziej przyglądać się temu, co  gości na naszych  talerzach.

Skip to content