ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

„WAKACJE NIE SĄ DLA SENIORÓW”

„WAKACJE NIE SĄ DLA SENIORÓW”

Bo senior musi być czynny. Senior musi działać. Seniora musi być wszędzie pełno. Senior musi być widoczny.

I tak właśnie jest z nami- studentami i studentkami Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ledwo, z przytupem, wyjazdem do nowosądeckiego teatru, zakończyliśmy kolejny rok działalności, a już na naszej internetowej stronie  pojawiły się zapowiedzi imprez w ramach XXXIX Lata Pienińskiego, w których bardzo chętnie uczestniczyliśmy.  Nie zraziła nas nawet różnica pokoleniowa i tłumnie stawiliśmy się na koncercie Agnieszki Chylińskiej, śpiewając, z licznie zgromadzonymi turystami,  jej znane przeboje. Pijąc piwo zaśmiewaliśmy się z dowcipów Jerzego Kryszaka i ofiarnie wrzucaliśmy do puszki drobne kwoty  wspierając leczenie chorej dziewczynki.

Od Pana Burmistrza przyjęliśmy propozycję wyjazdu do partnerskiej, uzdrowiskowej miejscowości na Węgrzech – Harkany i momentalnie zapełniliśmy listę chętnymi do podreperowania naszych skrzypiących stawów i uspokojenia rozdygotanych, niestety nie nową miłością,  serc.

Edukacyjno-rozrywkowy Piknik Ekologiczny w Toporzyskach dostarczył nam niezapomnianych wrażeń, a także wzbogacił naszą wiedzę z dziedziny medycyny, farmacji i psychologii. Wspólne biesiadowanie jest dla nas zawsze wielką wartością, a biesiadowanie w słońcu i pięknej scenerii  napełnia optymizmem, radością i ładuje akumulatory.

W czasie wakacji braliśmy również udział w cyklicznych imprezach szczawnickiego MOK-u. Na  „Seansach w ciemno” ukradkiem wycieraliśmy łzy wzruszenia lub rozbawienia, zawsze ukontentowani zaproponowanym nam ambitnym kinem, za którym tęsknimy.  Oklaskiwaliśmy również aktorów Szczawnickiego Teatru Amatorskiego, wykonawców sztuki   „Przeor z Czerwonego Klasztoru”. Podziwialiśmy prawdziwy talent komediowy naszego powiatowego radnego -Tomasza Hamerskiego, odtwórcy roli przeora.

Skończyła się przerwa w uniwersyteckich zajęciach. ZAPRASZAMY naszych wiernych studentów i wszystkich, którzy nie chcą spędzać czasu wyłącznie przed telewizorem, do skorzystania z naszych propozycji na aktywne życie w tzw. trzecim wieku. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Bo senior musi być czynny….”

Zapraszamy do zapoznania się z hamonogramem naszych  stałych zajęć na
rok 2019/2020, jak również do śledzenia na bieżąco naszej strony internetowej.

Beata Tokarska

Skip to content