ul. Szalaya 84, 34-460 Szczawnica

Zakończyła się Zimowa Senioriada

Zakończyła się Zimowa Senioriada

Około tysiąca osób, członków uniwersytetów trzeciego wieku z całej Polski, uczestniczyło w V Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie, która odbyła się w Rabce-Zdroju. Mimo siarczystego mrozu, rozegrano wszystkie zaplanowane konkurencje, w których wystartowało około pięciuset zawodników 50+.

Rabka-Zdrój stała się stolicą zimowej olimpiady UTW. Letnią są Łazy. W tym roku do uzdrowiska przyjechali seniorzy z z Gliwic, Józefowa, Rzeszowa, Zawiercia, Nowego Sącza, Myślenic, Wadowic, Andrychowa, Kęt, Dąbrowy Górniczej, Łucka, Łazów, Nowego Targu, Pszczyny Krakowa, Oświęcimia, Kielc, Chrzanowa, Myszkowa, Limanowej, Cieszyna, Ropy, Kijowa, Wadowic, Lublina, Zakopanego, Wodzisławia, Wojkowic i Bytomia. Rywalizowali w takich konkurencjach jak biegi narciarskie, slalom, rzut śnieżkami do celu, zjazd na dętkach, nordic walking, brali też udział turniejach szachowym i brydżowym. 

Zwycięzcami tegorocznej Senioriady w kategorii drużynowej zostały Gliwice, drugie miejsce zajęła Rabka-Zdrój, a trzecie Józefów. Ceremonia zakończenia imprezy i ogłoszenia wyników odbyła się we wtorek po południu w rabczańskim amfiteatrze. 

Organizatorem Senioriady jest Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest Marek Szarawarski. Jej celem jest integracja słuchaczy UTW, wymiana doświadczeń, sportowa rywalizacja oparta na zasadach ”fair play”, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów i promocja Rabki-Zdroju. Prawo startu (w grupach wiekowych: 50+, 60+, 70+, 80+, 90+) mają studenci UTW oraz członkowie innych organizacji i stowarzyszeń seniorów. 

foto:Piotr Kuczaj
tekst: podhale24.pl

Skip to content